• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Ozeldedekorkut
  • https://www.twitter.com/dedekorkutkolej
Üyelik Girişi
Videolar
Site Haritası
Takvim

Eğitim Öğretim

1-4 Sınıf  
Şarkılarla,masallarla,oyunlarla ve bilmecelerle öğrenilen okuma-yazma çalışmaları artık öğrencileri korkutmuyor.Öğrencilerimiz eğlenirken de öğrenebiliyorlar.
 
Her ses öğrenimi sonrasında yapılan pekiştirici etkinliklerle okuma-yazma kısa sürede ve kalıcı olarak öğreniliyor.6  gruba ayırdığımız sesler sırasıyla öğretilmektedir. Rakamlar ve sesler dokunularak  hissettiriliyor.Ses ve rakamlar puzzle ile pekiştiriliyor.
 
Her sese özel yapılmış şarkılarla öğrencimiz her ses sonrası müzikle birlikte eğlenerek sesi kavramış oluyor.Ses  slaytları ve sunumları ile çocukların birden fazla hitap ederek kalıcı öğrenme sağlanıyor.
 
Cümle kurmaya başlayan öğrencilerimiz artık okuma-yazma biliyor ve okuduğunu yazabiliyorlar.Sonrasında izlenecek ilk yol ,kitap okuma sevgisini öğrencilerimize okuma saatleri düzenleyerek kazandırmaktır.Böylece tüm öğrencilerimiz iyi bir okur olacaktır.
 
İlk matematik alıştırmaları yaptırdığımız öğrencilerimiz matematiği korkulu ve zor bir ders olarak görmekten vazgeçecek; çünkü rakamlar ve toplama alıştırmalarını öğrencilerimizle görsel öğelerle,sunum ve slaytlarla destekleyeceğimiz için öğrencimiz matematiğin de kolay bir ders olduğunu kendisi görecektir.
 
Öğrencilerimiz bütün bu eğitim çalışmalarını yaparken akıp giden hayattan uzak kalmadan aile ve okul ortamında nelere dikkat edilmesi gerektiğini yaşayarak öğrenecektir. 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret36797
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.92525.9489
Euro6.56776.5940
Hava Durumu
Facebook
İnstagram